Buveinė
Peri šlapiose ir drėgnose pievose, atvirose pelkėse, didelėse žole apaugusiose salose, neintensyviai ganomose ganyklose. Traukimo metu aptinkama atvirose dumbluotose ir smėlėtose pakrantėse bei seklumose.
Paplitimas ir gausa Lietuvoje
Veisimosi metu negausi. Rudeninio traukimo metu aptinkama dažniau. Deja, dauguma traukiančių paukščių mūsų krašte nesustoja.
Išvaizda, skiriamieji požymiai, elgesys, panašios rūšys
Didžiausias mūsų krašte aptinkamas tilvikas. Gerokai didesnė už varną. Išsiskiria labai ilgas dalgio formos lenktas snapas. Labai panaši į vidutinę kuolingą.
Apdaras pilkas su gelsvai rudu atspalviu. Jo šviesumas varijuoja. Nusėtas pilkai rudomis dėmėmis, kurios formuoja išilginį raštą. Patino snapas kiek trumpesnis už patelės.
Nuo panašios vidutinės kuolingos skiriasi dydžiu, snapo ilgiu ir iš dalies forma (vidutinės lenktas labiau) bei galvos apdaru (detaliau žr. vidutinės kuolingos aprašą).
Jaunikliams būdingas trumpesnis snapas.
Balsas
Tuoktuvių balsas labai melodingas ir skambus. Tai daug kartų tankėjančiu intervalu šaukiama frazė "diuuui-diuuui-diuuui…". Paukštis ją gieda skrisdamas: pirmiausiai kildamas, o vėliau sklęsdamas, žemėdamas. Šaukiamasis balsas ne veisimosi ir traukimo sezonais primena frazę "kuuurli".